Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ArtWife III.

Krátky opis
scénické čítanie s úvodom T. Stejskalovej
Fotogaléria
Názov podujatia
Carla Lonzi: Klidně jdi

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
24.02.2021

Popis projektu
Scénické čítanie vychádza z knihy talianskej feministickej intelektuálky Carly Lonzi. Klidně jdi je zázanom skutočného štvordenného rozhovoru páru, ktorý sa ocitol na rázcestí. Pietro Consagra je etablovaný taliansky umelec, Carla Lonzi je revoltujúca intelektuálka. Pietro potrebuje byť hýčkaný a podporovaný, aby mohl pokračovať vo svojom poslaní umelca Carla sníva o niečom, čomu hovorí autentický vzťah, ktorý nebude podriadený nejakému poslániu. On túží po tom, aby mal priestor tvoriť umenie a žiť ako umelec, ona chce prežívať sám vzťah ako umelecké díieo - bezúčelne. Ani jeden sa nechce vzdať. Nakoniec hovorí Carla Pietrovi: Pokojne odíď! Rozhovor dvoch ľudí po pätnástich rokoch spoločného života vypovedá o dramatickom napätí medzi umením a životom, láskou a kariérou, ale tiež starostlivosťou a kapitalistickou patriarchálnou spoločnosťou.
Hrajú: Anna Grusková, Richard Stanke
Scenár: Jana M.Hanzelová
Kamera: Erik Báboš
Zvuk: Dušan Kozák
Réžia: Ján Mikuš
Video zo scénického čítania uvedie kurátorka Tereza Stejskalová.
Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
8 200,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €