Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Košice Artist in Residence 2021

Krátky opis
Šestnásty večer otvorených ateliérov sa opäť raz presúva z KAIR rezidenčných štúdií až k vám do obývačky. Svoju tvorbu, jej východiská a aktuálne rozpracované projekty vám prostredníctvom živého vysielania predstavia naše súčasné rezidenčné umelkyne - Tijana Radenković zo Srbska a Jagoda Dobecka z poľského Vroclavu. Tešíme sa na spoločné online stretnutie už 25. marca o 18.00 hod.na našom Facebooku!
Fotogaléria
Názov podujatia
Open *Studios* Night vol.16

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
25.03.2021

Popis projektu

Šestnásty večer otvorených ateliérov sa opäť raz presúva z KAIR rezidenčných štúdií až k vám do obývačky. Svoju tvorbu, jej východiská a aktuálne rozpracované projekty vám prostredníctvom živého vysielania predstavia naše súčasné rezidenčné umelkyne - Tijana Radenković zo Srbska a Jagoda Dobecka z poľského Vroclavu. 


Tešíme sa na spoločné online stretnutie už 25. marca o 18.00 hod.na našom Facebooku!


Tijana Radenković je vizuálna umelkyňa, pochádzajúca zo Srbska, ktorá v súčasnosti žije na Slovensku v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa zaoberá skúmaním identity, systémov biologického života, ľudského tela, krásy, ideálov a súčasných zbierok (wunderkammer). V súčasnosti ukončila doktorandské štúdium na Fakulte výtvarných umení v Belehrade pod vedením profesora PhD Zorana Todorovića.


Jagoda Dobecka (1991) je poľská vizuálna umelkyňa pôsobiaca vo Vroclave, ktorá pomocou tradičných médií, ako je maľba, sochárstvo, či video, hovorí o aktuálnych politických a spoločenských problémoch. V roku 2016 absolvovala Maliarsku fakultu na Akadémii výtvarných umení Eugeniusza Gepperta vo Vroclave.


Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu. Rezidencia Tijany Radenković bola podporená aj Fondom na podporu národnostných menšín. Rezidencia Jagody Dobeckej je organizovaná v spolupráci s rezidenčným programom AIR Wro.


Názov prímateľa
KAIR

Celkový rozpočet:
57 110,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €