Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U-POINTS / Utilitárne body

Krátky opis
Tematická prezentácia výtvarníka s akcentom na problematiku tranzitných uzlových miest. Zastavenie pohybu v maľbe ako priestoru na otázku, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme. Výstava je súčasťou projektu U-POINTS a výstavného cyklu Profily. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Kurátorka: Mgr. art. Katarína Balúnová, ArtD.
Fotogaléria
Názov podujatia
U-POINTS – TRANZIT: MAREK JAROTTA

Miesto konania / kraj
Spišská Nová Ves / Spišská Nová Ves

Termín konania
22.02.2021 - 06.06.2021

Popis projektu

Premiérový výstavný projekt prezentuje tvorbu výtvarníka s akcentom na problematiku tranzitných uzlových miest. Zastavenie pohybu v maľbe ako priestoru na otázku, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme. Výstava z cyklu Profily je súčasťou projektu U-POINTS. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

„Novodobí nomádi chytení v pasci čakární a letiskových hál...“

 

Nosnou témou záujmu Mareka Jarottu je urbanizmus a architektúra, pričom ho zaujímajú verejné priestory, často stanice či čakárne, ale aj letiskové haly a podzemné chodby metra.Tieto špecifické priestory sa vyznačujú statickou ukotvenosťou v plynutí nehmotného času a hmotného objemu tiel. Sú to tranzitné priestory, ktoré spája práve energia pohybu v kontraste k nemennej existencii jednotlivých účelových elementov občianskej vybavenosti. Pre umelca je zobrazenie vybranej témy symbolické – pýta sa, odkiaľ prichádzame a kam ideme.

Kurátorka: Mgr. art. Katarína Balúnová, ArtD. - GUS

Produkčná spolupráca: Mgr. Lenka Králová - GUS

Názov prímateľa
Galéria umelcov Spiša

Celkový rozpočet:
6 700,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €