Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Diera do sveta 2021

Krátky opis
Environmentálny etik a filozof Bohuslav Binka, sa vo svojej prednáške zameria na hranice antropocentrického prístupu k ochrane prírody. Z pozície hlbinnej ekológie sa ďalej pozrie na koncepty "self a Self" a tiež bude rozoberať rozdiel medzi hlbokou a hlbinnou ekológiou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hlbinná ekolológia a súčasnosť // Prednáška Bohuslava Binku

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
16.02.2021

Popis projektu

Environmentálny etik a filozof Bohuslav Binka, ktorý pôsobí na Masarykovej univerzite v Brne, sa vo svojej prednáške zameria na hranice antropocentrického prístupu k ochrane prírody. Z pozície hlbinnej ekológie sa ďalej pozrie na koncepty "self a Self" a tiež bude rozoberať rozdiel medzi hlbokou a hlbinnou ekológiou. Východiskom pre tieto úvahy sú otázky, čo to znamená byť sebou v prepojenom svete? A aké sú príčiny nášho odcudzenia sa prírode?

Link na FB event: https://www.facebook.com/events/692320368115793

Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
63 000,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €