Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

VTEDY V ZÁMKOCH - ONLINE

Krátky opis
História mesta Nové Zámky približovaná formou PRÍBEHOV, dialógov a INTERAKTÍVNYCH PREDNÁŠOK, určených širokej verejnosti všetkých vekových kategórií.
Fotogaléria
Názov podujatia
VTEDY V ZÁMKOCH - ONLINE

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
23.02.2021

Popis projektu

MÁRIA TERÉZIA - REFORMÁTORKA A MATKA
Uhorskej kráľovnej Márii Terézii patrí medzi panovníkmi výnimočné miesto: počas štyroch desaťročí svojej vlády naštartovala procesy, ktoré síce s ťažkosťami, ale predsa otvorili cestu skostnatenej monarchie smerom k modernej spoločnosti.  Popri vládnutí však úspešne obstála aj v úlohe manželky a matky. Prednáška sa zameria na obe stránky tejto výnimočnej ženy a predstaví ju ako nekompromisnú panovníčku, ako milujúcu manželku a matku, ktorá však aj v tejto funkcii neprestala byť kráľovnou.

Jednotlivé aspekty života šľachty v dobách Márie Terézie priblíži PREDNÁŠKA PhDr. Tünde Lengyelovej, CSc. zo Slovenskej akadémie vied.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €