Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zuzana Homolová: Francúzsky rok

Krátky opis
Zuzana Homolová je jedna z najvýznamnejších československých pesničkárok, ktorej vydavateľské hudobné počiny dokazujú, že slovenská ľudová balada ukrýva nielen výrazovo, ale i literárne a hudobne nesmierne silný potenciál. V prozaickom diele Francúzsky rok chce autorka nadviazať naň intímnym spracovaním svojich pamätí, viažucich sa na jej ročný pobyt vo Francúzsku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Knižná publikácia

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.07.2019 - 31.05.2021

Popis projektu

Zuzana Homolová je jedna z najvýznamnejších československých pesničkárok, ktorej vydavateľské hudobné počiny dokazujú, že slovenská ľudová balada ukrýva nielen výrazovo, ale i literárne a hudobne nesmierne silný potenciál. V prozaickom diele Francúzsky rok chce autorka nadviazať naň intímnym spracovaním svojich pamätí, viažucich sa na jej ročný pobyt vo Francúzsku. Jej rozprávanie pozostáva zo spomienok, denníkových záznamov a prepisu rodinnej korešpondencie, s využitím vlastných autorských ilustrácií.


Prozaické dielo Francúzsky rok opisuje udalosti autorky na Univerzite v Tours v roku 1968, kde sa ocitla po invázii spojeneckých armád do ČSSR. Tu sa stretla s mladými ľuďmi z celého sveta. Očaril ju anglosaský folk, i francúzsky šansón. Po návrate domov, inšpirovaná novým poznaním, sa začala hlbšie zaujímať najmä o slovenské ľudové balady. 

 

Zuzana Homolová sa dnes, po 50 rokoch, vracia k vyblednutým zážitkom a spomienkam svojho ročného pobytu, s akcentom na vtedy prebiehajúcu korešpondenciu s jej rodinou a dramatickú situáciu v okupovanej krajine. Jej rozprávanie pozostáva zo spomienok, denníkových záznamov a prepisu rodinnej korešpondencie, s využitím vlastných autorských ilustrácií.

Názov prímateľa
Mladé topole

Celkový rozpočet:
5 250,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €