Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mladé múzy

Krátky opis
Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla pre sezónu 2020-21. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou a mladými umelcami. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mladý poetický večer II

Miesto konania / kraj
Budča / Zvolen

Termín konania
29.01.2021

Popis projektu

Mladé múzy divadla Thalia Teatro prinášajú kultúru a umenie mladej generácii a angažujú mladé generácie ľudí.

Mladý poetický večer otvorí dvere k literárnej tvorbe mladých ľudí, ale prepojí aj tvorcov a publikum s dielami iných autorov, ktorí patria do knižnice našich mladých hostí.

Literatúra ako taká poskytuje pevný základ aj divadelnej tvorbe a otvára nové možnosti korelácie týchto dvoch umeleckých systémov. Poetický večer otvorí aj zaujímavé otázky v kontexte literatúry a mladej generácie, pričom priblíži aj preklady v podaní mladých hostí.

Vypočujte si tvorbu v podaní mladých ľudí, recitátorov a autorov, v piatok 29. januára 2020 o 18:00 online. Podujatie bude zdieľané online na FB Thalia Teatro.

Hostia: Katarína Džunková, Magdaléna Martišková, Daniela Lysá a iní.

Celoročné aktivity divadla Thalia Teatro pod hlavičkou Mladé múzy podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia.

Tešíme sa na vás!

Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
5 377,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €