Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

NO ON

Krátky opis
Sme tu, tvoríme. Budeme viditeľní cez okná baru Stanica Žilina-Záriečie 26.1. medzi 14:00 - 20:00. Pre všetkých, čo cestujú alebo sa chcú prejsť po okolí a nahliadnuť do inej organickej obývačky. NO ON je organický tvorivý proces. Je to performatívny koncert, tanec bez choreografie, hudba bez nôt. Existuje v určenom priestore a danom čase, nesebecky ponúka spektrum obrazov, tónov, pohybov, svetelných tokov, emócií, inšpirácií.
Fotogaléria
Názov podujatia
NO ON

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
26.01.2021

Popis projektu

Sme tu, tvoríme. Budeme viditeľní cez okná baru Stanica Žilina-Záriečie 26.1. medzi 14:00 - 20:00. Pre všetkých, čo cestujú alebo sa chcú prejsť po okolí a nahliadnuť do inej organickej obývačky.

NO ON je organický tvorivý proces. Je to performatívny koncert, tanec bez choreografie, hudba bez nôt. Existuje v určenom priestore a danom čase, nesebecky ponúka spektrum obrazov, tónov, pohybov, svetelných tokov, emócií, inšpirácií.

Úlohou Barbory a Juraja za sklom je, aby cez nich všetko prešlo, zarezonovalo. Ak cítia potenciál vo vzniknutej rezonancii, usmernia ju či transformujú, ponoria sa do svojej fantázie, a tým vytvárajú v priestore hutnú hmotu. Táto hmota v skutočnosti vzniká na základe ich spoločného bytia v miestnosti. Pri čom náhodní okoloidúci do nej môžu nahliadajú cez okná, ako voyeri. Môžu vnímať energiu medzi Barborou a Jurajom, nechať sa unášať vzniknutými obrazmi a melódiami počas obyčajnej prechádzky či kým čakajú na vlak...

Súčasťou performatívneho koncertu bude aj dramaturgická prezentácia literárnych a iných textov, ktoré úzko súvisia s tvorivým procesom.

Účinkujú: Barbora Janáková, Juraj Čech

Koncept: Barbora Janáková

Dramaturgia: Katarína K. Cvečková

Vizuál: Laura Štorcelová

Performatívny mentoring: Peter Šavel

Hudobný mentoring: Marián Zavarský

Fotografia plagátu: Nina Pacherová

Video bulletin: Dorota Vlnová

Grafický dizajn plagátu a bulletinu: Ivana Kleinová

Výroba kostýmu: B.C.M. FASHION STYLE s.r.o.

Trailer: Erik Zeman

Produkcia: mimoOs, o.z.

Premiéra 30.9.2020 o 19:00, TICHO a spol., Školská 14, 811 07, Bratislava

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, mimoOs o.z.

Rezidencia Stanica Žilina Záriečie

Názov prímateľa
mimoOs

Celkový rozpočet:
12 640,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €