Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Oslavy Zvrchovanosti Sloenskej republiky v obci Šumiac

Krátky opis
V rámci tohto projektu sme zakúpili šumiacke kroje. Šumiacky kroj je špecifický tým, že ho vyrábajú ručne šumiacky remeselníci. Dievčenský kroj pozostáva z oplecka, brusljaka, šavolky, rjapkanej sukni, šurca a čižiem. Chlapčenský kroj pozostáva z chološní, opasku, košele a klobúka. Všetky tieto súčasti krojov sú ručne šité a aj preto chceme tieto kroje zabezpečiť pre naše deti, pretože tí remeselníci, ktorí ich vyrábajú už pomaly vymierajú.
Fotogaléria
Názov podujatia
Oslavy Zvrchovanosti Slovenskej republiky v obci Šumiac

Miesto konania / kraj
Šumiac / Brezno

Termín konania
01.06.2019 - 31.12.2020

Popis projektu
Názov prímateľa
Obec Šumiac

Celkový rozpočet:
6 853,00 €

Výška podpory:
6 500,00 €