Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Folklórna skupina JAROČAN prezentuje tradičné kroje, piesne, tance.

Krátky opis
Šitie krojov a krojových súčastí podľa tradičných, pôvosných predlôh v obci Jarok, pre zachovanie kultúry kroja pre ďalšie generácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Šitie krojov - 5 ženských slávnostných krojov, 5 - pracovných ženských krojov, 5 - mužských krojov, 8 - párov folklórnej obuvy, nákup akordeónu.

Miesto konania / kraj
Jarok / Nitra

Termín konania
20.09.2019 - 31.12.2020

Popis projektu

Šitie krojov bolo realizované najmä členmi Folklórnej skupiny Jaročan podľa tradičných, pôvodných krojov. Nové kroje folklórna obuv budú používané na vystúpenia a prezentáciu ľudového kroja rázovitej koncovej obce Jarok v  regióne Ponitria. Akordeón bude používaný pri vystúpeniach FSk Jaročan, ako tradičný hudobný nástroj regiónu pri prezentácii trdičných ľudových piesní, spevu a tanca.

Názov prímateľa
Folklórna skupina JAROČAN

Celkový rozpočet:
12 000,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €