Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mladé múzy

Krátky opis
Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla pre sezónu 2020-21. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou a mladými umelcami. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pred oponou II

Miesto konania / kraj
Budča / Zvolen

Termín konania
21.01.2021

Popis projektu

Mladé múzy divadla Thalia Teatro prinášajú kultúru a umenie mladej generácii a angažujú mladé generácie ľudí. Pred oponou je online diskusia o súčasnom publiku priamo s publikom, ktorú bude možné sledovať v priamom prenose na facebookovej stránke Thalia Teatro 21. januára 2021 o 18:00. Diskusia prináša možnosť diskurzu mladým kultúrnym aktivistom, umelcom a širokej verejnosti, ktorá sa ocitá v úlohe publika na rôznych kultúrnych podujatiach.

Do diskusie pozývame ľudí z obidvoch strán pomyselnej opony.

Hostia: 

Pavol Seriš, divadelný umelec, ktorý pláva, okrem iného, vodami autorského divadla jedného herca. Mladý majster slovenskej komiky v Čechách. 

Róbert Bošeľa, videoproducent. V spektre jeho aktivít nájdeme film, fotografiu i hudbu.

Regina Broková. Spája sa s ňou pôsobenie v sociálnej sfére pri práci s ľuďmi s poruchami sluchu, využívajúc pritom aj prostriedky dramatického umenia. Do okruhu jej činností patrí i pôsobenie v Českej televízii.

Martin Schwarz, grafik a ilustrátor, ktorému život spestruje aj učiteľské povolanie. 

Nitky diskusie rozvíja Monika Necpálová.

Celoročné aktivity divadla Thalia Teatro pod hlavičkou Mladé múzy podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
5 377,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €