Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Folklórne dni mesta Lučenec

Krátky opis
Dvojdňové podujatie Folklórne dni mesta Lučenec ponúklo širokú škálu folklórnej hudby, spevu a tanca.
Fotogaléria
Názov podujatia
Folklórne dni mesta Lučenec

Miesto konania / kraj
Lučenec / Lučenec

Termín konania
31.07.2020 - 01.08.2020

Popis projektu

Podujatie Folklórne dni mesta Lučenec organizovalo Mesto Lučenec a Novohradské osvetové stredisko. Festival ponúkol širokú škálu folklórnej hudby, spevu a tanca. Okrem vystúpení boli k dispozícii v okolí amfiteátra v Mestskom parku Lučenec rôzne stánky so širokým sortimentom, na každom kroku hrala hudba a spev sa niesol celým parkom. Svoje produkty predávali len miestni regionálny predajcovia s certifikátom Produkt Novohradu. Proste víkendová folklórna idylka.

Program Folklórnych dní mesta Lučenec bol rozdelený do dvoch dní a troch blokov. V piatok si v reštaurácii Biela Labuť ľudia vychutnali prehliadku ľudových hudieb a dom tanca v rámci programu V Novohrade pri muzike. Tí najodvážnejší sa mohli zapojiť do školy tanca a naučiť sa tak základné kroky jednotlivých folklórnych tancov Slovenska. Spolu sa na pódiu predstavilo až 400 účinkujúcich, ktorí bavili takmer zaplnený amfiteáter v Mestskom parku v Lučenci.

V rámci prvého sobotňajšieho bloku, ktorý mesto nazvalo Klenoty Novohradu, sa predstavil aj miestny Folklórny súbor Ipeľ. Nad amfiteátrom v Lučenci padla tma a diváci sa nevedeli dočkať druhého bloku, ktorý mesto symbolicky nazvalo Oslava krásy. Na javisku sa postupne predstavili súbory z Banskej Bystrice, Telgártu, Veľkého Krtíša, Fiľakova či Detvy.

Názov prímateľa
Mesto Lučenec

Celkový rozpočet:
12 700,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €