Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Vzdelávanie profesionálnych umelcov v oblasti umeleckej tvorby za spolupráce obetí domáceho násilia
Cieľom projektu je vyškoliť skupinu vybraných profesionálov v odbore divadelné umenie a formou dokumentárneho výskumu zdokonaliť techniky "analýzy textu v akcii". Účastníci tvorivých dielní budú vybratí formou výberového konania a následne budú počas dvoch týždňov pracovať pod vedením lektorov a odborných konzultantov. Výstupom projektu je záverečná verejná prezentácia/divadelná inštalácia (divadelné vystúpenie), ktoré je spojené s odbornou diskusiou na témy sexuálneho a domáceho násilia páchaného na zraniteľných skupinách (ženy, deti, menšiny, LGBTI+ komunita).
Cieľom projektu je vyškoliť skupinu vybraných profesionálov v oblasti performatívneho a výtvarného umenia v oblasti arteterapie a dramaterapie. Súčasťou skupiny budú aj klienti organizácií, ktoré sa venujú sociálnej pomoci a poradenstvu. Zmiešaná skupina bude spoločne pracovať pod vedením Mgr. art. Ľubomíra Bukového, ArtD. a PhDr. Idy Želinskej z Únie materských centier. Počas dvojtýždňového workshopu skupina absolvuje zážitkový seminár, počas ktorého sa účastníci zoznámia s prostriedkami dramatického umenia, budú pracovať so znakmi, metaforami, štylizáciou a vlastnou kreativitou. Základné pojmy ako katarzia, dištanc, hra v roli, simulácia, alternácia, charakterizácia a reflexia ponúkajú priestor pre vlastnú skúsenosť a objasnenie postupov a prostriedkov dramaterapie, ktorá môže byť nástrojom zmeny správania alebo myslenia, môže zasahovať do štruktúry osobnosti, zlepšovať vnútornú rovnováhu, sprostredkovávať uvoľnenie a kontrolu pozitívnych aj negatívnych emócií v bezpečnom prostredí.
Ľubomír Bukový – HALECORE Artivist
Celkový rozpočet:
8 400,00 €
Výška podpory:
8 000,00 €