Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Večerný letný koncert

Krátky opis
Ladislav Hrubý: Večerný letný koncert
Fotogaléria
Názov podujatia
vydanie knihy

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.06.2017 - 31.05.2018

Popis projektu

Manželia Pastuchovci trávia s  letnú dovolenku priateľmi na chalupe v jednej z malých osád horského kraja. Adrián trochu podľahne svojej slabosti a zdrží sa v mestskej krčme, jeho manželka Vera musí sama absolvovať nebezpečnú nočnú púť do hôr. V osade sú už ďalší dovolenkári  a aj potomkovia pôvodných obyvateľov, ale i zopár neznámych, napríklad zaujímavý orniotológ Belička. Vzorce vzťahov sa zauzľujú. Naoko tiché, miestami až magické prostredie starobylej osady skrýva les nepredvídateľných okolností... 
Novela originálneho kysuckého spisovateľa svojsky zobrazuje tragikomiku vzťahových kríz; ponúka svieže, zemité čítanie.

Názov prímateľa
Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o.

Celkový rozpočet:
2 991,00 €

Výška podpory:
1 900,00 €