Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SHOWCASE Divadla NUDE: venovaný ženám

Krátky opis
Divadlo NUDE prichádza s druhým ročníkom festivalu SHOWCASE, ktorý venuje ženám. Program festivalu každý deň prinesie pohľad na ženu v rôznych obdobiach jej života, pričom sa zameria na jej vnútorný svet, aj na jej spoločenské postavenie v súčasnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
WORKSHOP flamenca s La Libu

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
16.09.2020 - 30.09.2020

Popis projektu
16.9.2020 o 9:30 - 11:00 v Pistoriho paláci

Workshop flamencového tanca s lektorkou Libušou Bachratou, nás prenesie na andalúzsku fiestu. Naučíme sa základný tanečný rytmus - compás - alebo správne po slovensky grúúúv. Myslíte si že flamenco je ťažké? Tak sa príďte pozrieť! Jednoduché kroky, ženský tanečný pohyb a zemitá energia - to je flamenco!
Workshop bude doprevádzaný Stanislavom Kohútkom — gitara a spev
Povinné prihlasovanie prostredníctvom mailu na som.nude@gmail.com .
Na workshope je vítaná aj prítomnosť detí , či už tých v šatkách, alebo ponúkame aj možnosť stráženia detí od dvoch rokov vo vedľajšej miestnosti.
Kapacita je obmedzená. Vstupné dobrovoľné.
Libuša ukončila doktorandské štúdium na VŠMU v Bratislave, kde sa venovala technike flamencového tanca. Na magisterskom stupni svojich štúdií sa venovala slovenskému ľudovému tancu a zameriavala sa najmä na Rómske tance. Flamenco sa učila v Madride, Seville, Málage, Granade, Barcelone. Zo Španielska za ňou dochádzajú umelci ako Lucia Ruibal (tanec) Juan Cardénas (spev) alebo Valle Monje (gitara), spolu tvoria v zoskupení s názvom TOCALO. Je sólovou flamencovou tanečnicou a performerkou, choreografkou a najmä tanečnou pedagogičkou. Spolupracuje na projekte ROMANO DROM s Idou Kelarovou a rómskym speváckym zborom Čhavorenge. V divadle NUDE s láskou alternuje Veroniku Malgot v Ľúbim ťa a dávaj si pozor.
Názov prímateľa
Nezávislý útvar divadelnej energie - NUDE

Celkový rozpočet:
12 890,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €