Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SHOWCASE Divadla NUDE: venovaný ženám

Krátky opis
Divadlo NUDE prichádza s druhým ročníkom festivalu SHOWCASE, ktorý venuje ženám. Program festivalu každý deň prinesie pohľad na ženu v rôznych obdobiach jej života, pričom sa zameria na jej vnútorný svet, aj na jej spoločenské postavenie v súčasnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
5Rytmov / workshop

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
14.09.2020 - 30.09.2020

Popis projektu
Tento tanečný workshop je vhodný aj pre tých, ktorí nemajú s touto technikou žiadnu skúsenosť. A špeciálne na festivale ponúkame pre účastníčky možnosť stráženia detí od dvoch rokov. Tanec 5Rytmov (5Rhythms®) je dynamická meditácia pohybom, vytvorená americkou tanečnicou, terapeutkou, charizmatickou šamankou Gabrielle Roth (1941-2012).
5Rytmov je filozofia, pohľad na svet a umenie v pohybe praktikovaná desaťtisícmi tanečníkov na celom svete. Je to dynamická pohybová prax zakorenená v princípe, že ak dostaneš dušu do pohybu, začne sa sama uzdravovať. Pohyb je oboje – liek aj metafora, ktoré sa ku nám dostávajú ponad všetky jazyky, kultúry a vekové skupiny, aby premenili utrpenie na umenie, umenie na uvedomenie a uvedomenie na akciu. Kdekoľvek tancujeme 5Rytmov, vznikne komunita narodená pre tanec, potenie sa, zmenu a podporu, ktorá poskytne bezpečný priestor pre každého z nás aby sme mohli zatriasť tým, čo drží naše ego a prebudiť štavnaté, nepredvídateĺné, fascinujúce, na hrane sa pohybujúce, hviezdne časti nášho ja, ktoré si zaslúžia byť slobodné.
Kreativita. Spojenie. Komunita.
Lektorka: Miša Trizuljaková
Povinné prihlasovanie prostredníctvom mailu na som.nude@gmail.com . V prípade, že budete mať záujem o využitie možnosti stráženia detí od dvoch rokov, spomeňte to, prosím, v rezervácii. Kapacita je obmedzená. Vstupné dobrovoľné.
Viac o lektorke:
https://www.trizi.net/home?fbclid=IwAR3MBtzWxnDCjtzJW4Uog6plfuLJJBDIhoo0thczfPNY0hjGrdU7EOTTiPw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;">https://www.trizi.net/home?fbclid=IwAR3MBtzWxnDCjtzJW4Uog6plfuLJJBDIhoo0thczfPNY0hjGrdU7EOTTiPw" class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">
Workshop sa koná vrámci festivalu SHOWCASE Divadla NUDE venovaný ženám, dňa 14.9. o 9:30 - 11:00 v Pistoriho paláci v Bratislave.
Festival bol z verejných zdrojov podporený Fondom na podporu umenia. Festival bol zároveň podporený finančným príspevkom z Fondu LITA a Nadácie Tatra banky.
Názov prímateľa
Nezávislý útvar divadelnej energie - NUDE

Celkový rozpočet:
12 890,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €