Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SHOWCASE Divadla NUDE: venovaný ženám

Krátky opis
Divadlo NUDE prichádza s druhým ročníkom festivalu SHOWCASE, ktorý venuje ženám. Program festivalu každý deň prinesie pohľad na ženu v rôznych obdobiach jej života, pričom sa zameria na jej vnútorný svet, aj na jej spoločenské postavenie v súčasnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bohorodičko, staň se feministkou! / CZ

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
13.09.2020 - 30.09.2020

Popis projektu
Autorská performancia. Rovnosť. Svornosť.
Nemá cenu dúfať, že za teba všetko vyriešia už predchádzajúce generácie. Zakladajúca schôdza feministického hnutia.
„Jděte do kostela a kajte se. Nebo napište otevřený dopis na internety, že se kajete.“
„Sedím ve vězení, do kostela mě nepustí a nemám tam internet.“
Ruské punkerky Pussy Riot sa stretávajú s českými feministkami od sporáka, sťažujú sa na chlapov, riešia fenomenologický koncept slobody a varia poslednú večeru Patriarchátu Čiech a Moravy.
Koncept, scenár, réžia: Alena Julie Novotná, Barbora Šupová. Účinkujú: Jaroslava Masopustová, Jana Holečková, Adam Kratochvíl, Alena Julie Novotná, Barbora Šupová. Scéna a kostýmy: Petra Gabaš, Martin Gabaš. Hudba: Adam Kratochvíl. Video: Kateřina Turečková. Fotografie a teasery: Lucie Michnová. Koprodukcia: Venuše ve Švehlovce

13. 9. o 19:30 , Štefánikova 25, Pistoriho palác
Názov prímateľa
Divadlo NUDE

Celkový rozpočet:
12 890,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €