Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Metamorfózy umenia - metamorfózy v nás

Krátky opis
Metamorfózy umenia - metamorfózy v nás je projekt, ktorého realizátorom je Divadlo Jonáša Záborského - útvar osvetovej činnosti v Prešove. Postupne v priebehu roka ponúka 5 aktivít zameraných na tanec, výtvarné umenie, umelecký prednes, rečníctvo, médiá a divadlo. Práve poslednému je venovaná prvá aktivita Divadelná abeceda, ktorá je určená deťom základných škôl venujúcim sa detskej dramatickej tvorivosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadelná abeceda

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
23.02.2018

Popis projektu

Metamorfózy umenia - metamorfózy v nás je projekt, ktorého realizátorom je Divadlo Jonáša Záborského - útvar osvetovej činnosti v Prešove. Podujatie chce osloviť študentov  stredných škôl a žiakov základných škôl z prešovského regiónu a dať im možnosť dotknúť sa rôznych foriem umenia . Postupne v priebehu roka ponúka 5  aktivít zameraných na tanec, výtvarné umenie, umelecký prednes, rečníctvo, médiá a divadlo. Práve poslednému je venovaná prvá aktivita Divadelná abeceda, ktorá je určená deťom základných škôl venujúcim sa detskej dramatickej tvorivosti. Jej účastníci si vďaka lektorom  hravou formou môžu vyskúšať rolu hercov, naučiť sa základom práce s hercom v javiskovom priestore, stretnúť nových kamarátov.

Názov prímateľa
Divadlo Jonáša Záborského

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €