Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Košice Artist in Residence 2020

Krátky opis
Abel Korinsky a Orhan „aib“ Kavrakoğlu spolupracujú na projekte "Starlight - a Common Heritage?”, ktorý bude prezentovaný na festivale Art&Tech Days v máji 2021. Počas prednášky 26.11.2020 nám autori vysvetlia vlastný proces tvorby, umelecké predstavy a možnosti ich realizácie. Prednáška bude aj o pochopení technickej stránky satelitov, o kozmickom odpade, problémoch svetelného znečistenia satelitmi Starlink, rôznych možnostiach využitia satelitov LEO*, satelitov Geo atď.
Fotogaléria
Názov podujatia
Starlight - a Common Heritage?

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
26.11.2020

Popis projektu

Abel Korinsky a Orhan „aib“ Kavrakoğlu spolupracujú na projekte "Starlight - a Common Heritage?”, ktorý bude prezentovaný na festivale Art&Tech Days v máji 2021. Projekt je zameraný na sledovanie satelitov a ich prenesenie do výstavného priestoru. Počas prednášky nám autori vysvetlia vlastný proces tvorby, umelecké predstavy a možnosti ich realizácie. Prednáška bude aj o pochopení technickej stránky satelitov, o kozmickom odpade, problémoch svetelného znečistenia satelitmi Starlink, rôznych možnostiach využitia satelitov LEO*, satelitov Geo atď. Okrem toho nám vysvetlia pojem Kesslerov syndróm - teoretický scenár, kedy sa v dôsledku vysokej hustoty satelitov v LEO na nízkej obežnej dráhe Zeme vytvára nový a nový kozmický odpad a vytvára vyššie riziko kolízií.

 

Autori nám predstavia príklady, ako sa s týmito témami umelecky vysporiadať a preniesť vedecké pozorovanie a diskusiu do atmosférickej audiovizuálnej inštalácie prezentovanej počas Art & Tech Days v roku 2021.

 

*LEO skratka pochádzajúca z anglického Low Earth Orbit= Nízka obežná dráha Zeme

Názov prímateľa
KAIR

Celkový rozpočet:
52 700,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €