Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Umelecké aktivity mimoOS v roku 2019

Krátky opis
Kolektív mimoOs prvýkrát online! V priebehu troch dní uvedieme až štyri autorské predstavenia cez Live Stream, z divadiel TICHO a Spol. a A4 v Bratislave. Túžba hrať a tancovať, byť a zdieľať čas s vami nás znovu a znovu inšpiruje komunikovať aj cez obrazovky. Spoločne sa naladíme a vyšleme hravú energiu na online vlnách až k vám domov.
Fotogaléria
Názov podujatia
mimoOs ide ,,online" - reprízy predstavení online STREAM: Moving Mountains, Another song in silence, Prešivané niťou, Naive to the bone

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
06.11.2020 - 09.11.2020

Popis projektu
Kolektív mimoOs prvýkrát online!
V priebehu troch dní uvedieme až štyri autorské predstavenia cez Live Stream, z divadiel TICHO a Spol. a A4 v Bratislave.
Túžba hrať a tancovať, byť a zdieľať čas s vami nás znovu a znovu inšpiruje komunikovať aj cez obrazovky.
Spoločne sa naladíme a vyšleme hravú energiu na online vlnách až k vám domov.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
6.11. 2020 o 19:00
Moving Mountains + Another Song in Silence
Moving Mountains 19:00 online stream z A4 - priestor súčasnej kultúry.
Využitie hôr ako symbolu spomalenia a sprítomnenia v kontraste s prílišnou snahou ovplyvňovať tok každodenných udalostí. Koncept a pohybový materiál, je ovplyvnený lokalitami z tvorivého procesu (Západné Tatry – Roháče), ktoré prinášajú výraznú limitáciu = inšpiráciu. Snaha piatich performerov o vytváranie svojbytného spoločenstva. Projekt Moving Mountains prepája pohyb a video, ktoré vzniklo priamo vo vysokohorských lokalitách.
Koncept: Lukáš Bobalik, Barbora Janáková, Eva Priečková, Simona Tonková, Andrej Štepita
Performance: Lukáš Bobalik, Barbora Janáková, Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Lenka Novosedlíková
Hudba: Lenka Novosedlíková
Video: Timotej Vráb a Dominika Čajková
Produkcia: mimoOs
Video Stream: Vladimír Slaninka
Tech. spolupráca: Juraj Čech, Jozef Čabo
Trailer: Matúš Szegö
https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;="" animation-name:="" none="" !important;="" transition-property:="" !important;"="">Another Song in Silence 20:30 online stream z A4 - priestor súčasnej kultúry.
Predstavenie je vytvorené skúmaním podvedomých častí našich osobnosti a ich polaritných spôsobov stelesnenia na vedomej úrovni. Tvorivý tím sa inšpiroval pozorovaním individuálnych reakcií na vonkajšie podnety, ktoré následne komponoval vo vzájomnom vzťahu. Pre lepšie pochopenie vlastného prežívania sa tvorcovia zamerali na psychologické aspekty osobnosti, vychádzajúc z protichodných alebo konfliktných situácií. Ďalej vplyvy, ktoré počas určitého obdobia formovali individualitu ich osobností. Medzi nimi sú aj mužské a ženské archetypálne princípy osobností – Animus a Anima. Vzhľadom ku kultúrne a historicky vžitým rodovým stereotypom, ktoré sú prenášané z generácie na generáciu, vyplýva, že identifikácia sa s vlastnou predstavou o ideálnej žene a ideálnom mužovi výrazne narušuje schopnosť realizovať stály a harmonický partnerský vzťah
Choreografia a performancia: Lukáš Bobalik a Andrej Štepita
Hudba: Tomáš Baľák
Dramaturgia: Maja Hriešik
Svetelný dizajn: Jozef Čabo
Produkcia: mimoOs
Video Stream: Vladimír Slaninka
Tech. spolupráca: Juraj Čech
Trailer: Projekt GOGA
https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;="" animation-name:="" none="" !important;="" transition-property:="" !important;"="">Cena lístka: 5€ (Moving Mountains + Another Song in Silence)
Predpredaj: https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" style="animation-name: none !important; transition-property: none !important;">Pred predstavením dostanete e-mail s linkom na ONLINE STREAM.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
8.11. 2020 o 16.00
~Naive to the bone (Kolektívna verzia)~
~lecture performance~
online stream z Telocvične v Novej Cvernovke
Naive to the bone alebo naivná až na kosť je task alebo zadanie, ktoré budeme pred vašimi očami skúmať cez hlboké vody neznáma alebo unknown. Fyzikalita, muzikalita, naivita, priestor. Dostať to naspäť do tela a vytrvať a vytrvať. Bezprostredný kontakt s divákom je viac než vítaný, aj keď ako hovorí Marie: "Last dance, we dance alone". A v online verzii to platí viac, než kedykoľvek pred tým.
Naive to the bone má snahu priblížiť sa svojou formou k lecture performance a ozrejmiť tak niektoré z otázok o tvorbe pohybovej performance.
Performance: Nikola Čemanová, Marta Karchňáková, Eva Priečková, Kata Škamlová, Maja Štefančíková
Tech. support a stream: Michal Freriks
Produkcia: mimoOS
Vstupné: dobrovoľné
mimoOs,o.z IBAN: SK5983300000002301448676
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
9.11. 2020 Prešívané niťou/Thread Sewn
o 19:00 z divadla Ticho a spol.
Aký genetický vzorec nám naše prababky a babky votkali do tiel? Sme iné a ony vinné? O čom chceli a o čom mohli rozprávať? Pátrame po tom tlmenom hlase na povalách, tam, kde ho sprevádza pískanie vetra, púšťame šarkana cez zomknuté pery, otvárame okno. Ženská duša tam zostala, uštrikovaná do tesného svetra.
Vytvorili: Maja Hriešik, Barbora Janáková, Katarína Máliková, Ints Plavnieks, Eva Priečková, Peter Šavel
Performance: Eva Priečková, Katarína Máliková, Barbora Janáková
Produkcia: mimoOs
Video stream: Vladimír Slaninka
Video, trailer: Peter Kotrha
https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" style="animation-name: none !important; transition-property: none !important;">Cena lístka: 4 €
Predpredaj: https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://vimeo.com/282816604?fbclid=IwAR2SmdlxFa3nl5yzs1CjK3iuZtQT79YvJL6wSVLBgAwlVxBmx30oEczOfDw" style="animation-name: none !important; transition-property: none !important;">Po zaplatení dostanete e-mail s linkom na ONLINE STREAM.

Predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom podujatia je Bratislavský samosprávny kraj.
Prešívané niťou: Rezidencia Stanica Žilina Záriečie.
Aktivity kultúrneho centra TICHO a spol. z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu. Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Nadácie mesta Bratislavy a Nadácie Tatra banky.
Partner TICHO a spol.: Bratislava Staré Mesto
Vizuál eventu: Ivana Kleinová
Názov prímateľa
mimoOs

Celkový rozpočet:
24 474,00 €

Výška podpory:
23 000,00 €