Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2020

Krátky opis
„Trnava - kráľovské mesto v obrazoch“ je kolektívnou výstavou, kde sa prezentuje 18 výtvarníkov z trnavského regiónu. Ide o ďalší projekt zo série KreaTiviTa 2020. Výstava je inštalovaná vo výstavných priestoroch Trnavského osvetového strediska v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského od 15. októbra a potrvá do 15. decembra 2020.
Fotogaléria
Názov podujatia
KreaTiviTa 2020: Trnava - kráľovské mesto v obrazoch, kolektívna výstava výtvarných diel

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
15.10.2020 - 15.12.2020

Popis projektu

„Trnava - kráľovské mesto v obrazoch“ je kolektívnou výstavou, kde sa prezentuje 18 výtvarníkov z trnavského regiónu. Ide o ďalší projekt zo série KreaTiviTa 2020. Výstava je inštalovaná vo výstavných priestoroch Trnavského osvetového strediska v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského od 15. októbra a potrvá do 15. decembra 2020. 

Výtvarné diela sú tvorené rôznymi technikami. Najviac zastúpená  je olejomaľba a maľba akrylom  a doplnená akvarelom, pastelom a maľbou na hodváb. Vďaka tomu, že vystavujúci výtvarníci predstavujú viaceré generácie, môžeme na prácach pozorovať aj motív staršej architektúry Trnavy zo 60tych rokov, či rokov 1986 a 1988. Zobrazovanie rodného mesta alebo miest, v ktorých sme prežili významné chvíle svojho života sú frekventovanou témou výtvarného umenia. Na prítomnej výstave sa  podarilo zhromaždiť a vystaviť diela, ktoré nám približujú starú aj novú Trnavu  a sú poctou mestu, ktoré si tento záujem zaslúži.

 

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €