Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia variabilného odevu UFOdress, kolekcia Unlimited na podujatí MQ Vienna Fashio Week 2020 12 septembra

Krátky opis
12. septembra 2020 sa uskutočnila prehliadka kolekcie projektu UFOdress. Projekt dopomohol zviditeľniť v zahraničí slovenské umenia v oblasti módneho dizajnu. Prehliadka mala veľký úspech a pozitívnu kritiku v odbornej verejnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Módna prehliadka 33 outfittov na najväčšom módnom podujatí v Rakúsku MQ Vienna Fashion Week 2020 dňa 12. septembra 2020

Miesto konania
Rakúsko

Termín konania
01.07.2020 - 31.10.2020

Popis projektu

Projekt spočíva vo vytvorení  Kolekcie módneho odevu Unlimited a jej prezentácie za hranicami Slovenska, prezentuje odev, základom ktorého je odev UFOdress,  zapísaný do registra dizajnu a má ochrannú známku. Kolekcia Unlimited je inspirovaná celoživotnou tvorbou slovenského konceptuálneho umelca Júliusa Kollera. Model UFOdress má eticky a hlavne ekologicky rozmer, je minimalisticky a pritom  variabilný, je akýmsi kapsľovým šatníkom, osloví veľmi širokú vekovú skupinu, bez obmedzenia veku. Ústredný model UFOdress sa mení zo šiat na  nohavice alebo sukne ci zo sukne na blúzku  a šortky. . Model UFOdres, ktorý sa odprezentuje  v rôznych variáciách v podobe rôznych druhov odevu, nesie v sebe ekologicky rozmer, nakoľko predstavuje akýsi kapsulový šatník, keďže nahradzuje zbytočné nakupovanie odevu. UFOdress vie byt modelom pre bežne nosenie a zároveň aj odevom pre spoločenskú udalosť.  Kolekcia je vytvorená len z prírodných materiálov. Projekt sa zameriava na prezentáciu slovenského umenia v oblasti módneho odevného dizajnu v  zahraničí.

Názov prímateľa
Marina Žiaková

Celkový rozpočet:
1 990,00 €

Výška podpory:
1 880,00 €