Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

The Legits Blast Festival 2020

Krátky opis
The Legits Blast je kultúrno-umelecký festival určený pre tanečníkov, umelcov, hudobníkov a širokú verejnosť vo veku 6-40 rokov. Festivalu sa každoročne zúčastňujú osobnosti a umelci z 80 krajín sveta, čím sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia v meste a regióne. Zámerom je rozvíjať vzťah detí a mladých ľudí k tancu, hudbe, kultúre a modernému umeniu, motivovať k sebarealizácií a vzdelávaniu, zbližovať a odstraňovať predsudky. thelegitsblast.com @thelegitsblast #thelegitsblastonlin
Fotogaléria
Názov podujatia
The Legits Blast Online 2020, Outbreak Europe (online tanečné súťaže v 4. kategóriach), Rep Your Country (online tanečná súťaž krajín) HLM Aniverssary (exhibícia tanečníkov breakovej skupiny HLM), Online koncerty

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
05.11.2020 - 08.11.2020

Popis projektu

The Legits Blast je kultúrno-umelecký festival určený pre tanečníkov, umelcov, hudobníkov a širokú verejnosť vo veku 6-40 rokov. Festivalu sa každoročne zúčastňujú osobnosti a umelci z 80 krajín sveta, čím sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia v meste a regióne. Zámerom je rozvíjať vzťah detí a mladých ľudí k tancu, hudbe, kultúre a modernému umeniu, motivovať k sebarealizácií a vzdelávaniu, zbližovať a odstraňovať predsudky. Počas štyroch dní festival približuje netradičnú tanečnú kultúru v pozitívnom svetle a v súlade s tradíciami a princípmi Hip Hopovej kultúry – mier, láska, jednota a zábava. 

Projekty festivalu sa pomocou všetkých 4 elementov tejto kultúry snažia vysvetliť, že Hip Hop ponúka oveľa viac ako je komerčná rapová hudba, na ktorú sú ľudia zvyknutí. Festival každoročne prináša do Banskej Bystrice jedinečné predstavenia, kvalitné workshopy a diskusie pre deti, mládež a dospelých vedené uznávanými umelcami, prestížne svetové finále v breakingu jednotlivcov, skupín, krajín a omnoho viac. Na festivale má svoje zastúpenie aj slovenská tradičná kultúra (folklórne vystúpenia, prezentácia ľudových remesiel), ktorú máme možnosť odprezentovať pred medzinárodným publikom. Projekt významným spôsobom prispieva k rozvoju tanečnej komunity na Slovensku, zvyšuje povedomie o Slovensku a jeho tradičnej kultúre ako aj prispieva k rozvoju cestovného ruchu. 

V súvislosti s nevyspytateľnou epidemiologickou situáciou sme v roku 2020 pripravili online koncept podujatia, ktorý bude vysielaný online a program bude prístupný pre všetkých zadarmo.

Názov prímateľa
MG & MK, s.r.o.

Celkový rozpočet:
66 800,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €