Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kumšt remesla 2020

Krátky opis
Ambíciou projektu "Kumšt remesla 2020" je nadviazať na úspešný projekt z r. 2019 "Kumšt remesla", ktorý prezentoval i "oživoval" staré remeslá hlavne banskoštiavnického regiónu. - výrobu hlinených fajok a kovových súčastí, paličkovanie, pletenie, pradenie a pod. V roku 2020 sa projekt zameriava na prácu s niťami -pradenie, tkanie, tkanie na doštičkách, tkanie na kartičkách, šitie handrových hračiek, pletenie šnúrok na prstoch, vyšívanie, šitie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Malý Festival kumštu remesla a zábavy, letné dielničky pre malé aj veľké deti, výroba štiavnických permoníkov

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
04.07.2020 - 13.08.2020

Popis projektu

Ambíciou projektu Kumšt remesla 2020 je prezentovať  i prakticky ponúknuť staré a vytrácajúce sa remeselné a výzdobné techniky početným návštevníkom podujatia malý Festival kumštu remesla a zábavy, 23. ročník  dňa 4. júla 2020 v Starom zámku  i návštevníkom samostatných podujatí - Letné dielničky pre malé aj veľké deti v Kammerhofe  v dňoch 7. júla - 11. júla, 14. júla - 18. júla, 28. júla 1. augusta, 4. augusta - 8. augusta 2020 a Výroba štiavnických permoníkov v Starom zámku dňa 13. augusta 2020. Účastníci si môžu vyskúšať a zažiť  -  jedinečnú výrobu hlinených fajok a  postavičiek hlinených permoníkov, ktoré boli tiež súčasťou ponuky svetoznámej fajkárskej dielne Karola Zachara z Banskej Štiavnice, tiež paličkovanie čipiek, hačkovanie, čistenie, česanie a pradenie ovčej vlny,  tkanie na doštičkách, tkanie na kartičkách,  šitie handrových hračiek, pletenie šnúrok na prstoch, výrobu brmbolcov,  vyšívanie, šitie , drôtovanie a výrobu pohyblivých papierových hračiek inšpirovaných originálnou tvorbou insitného umelca Štefana Knoppa zo Španej Doliny z obdobia 1. pol. 20. stor.

Názov prímateľa
Iniciatíva za živé mesto

Celkový rozpočet:
6 250,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €