Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2020 - čítajúce školy a čítajúce rodiny

Krátky opis
Otvárame 17. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada pre školský rok 2020/2021
Fotogaléria
Názov podujatia
17. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada - prihlasovanie

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.10.2020 - 28.10.2020

Popis projektu

Aj pre školský rok 2020/2021 odborníci z oblasti detskej literatúry pripravili pre deti mladšieho školského veku ilustrovaný súťažný zošit aj s prílohou pre dospelákov, v ktorej sa PhDr. Ľudmila Hrdinákova PhD. venuje psycholgickým aspektom čítania v digitálnom veku.

Okrem toho sme pripravili 8 kapsičiek s dvomi semienkami, z ktorých si môžu pedagógovia a knihovníci vyberať pre prácu s literárnym textom diela kvalitnej detskej knižnej tvorby. Do súťaže sa môžu prihlásiť aj rodiny.

Zaradili sme do súťaže knižky ako Marcipán má veľký plán od Zuzany Csontosovej, Denis a jeho sestry od Tone Revajovej, knižku Strom od Alexandry Salmely a ďaľie skvelé knižky a aktuálnymi témami.

Takmer do konca októbra sa môžu prihlasovať kolektívy z celého Slovenska do súťaže. Distribúcia do škôl a knižníc prebehne v decembri a odvtedy sa začína súťaženie v školách a knižnicach, i v rodinách.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 600,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €