Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Záhorské túry do literatúry

Krátky opis
Ďalšie literárne stretnutie v rámci cyklu Záhorské túry do literatúry privedie do Záhorskej knižnice jedného z našich najprekladanejších básnikov, redaktora, prekladateľa a vydavateľa Milana Richtera.
Fotogaléria
Názov podujatia
Storočie, kruté stoočie

Miesto konania / kraj
Senica / Senica

Termín konania
30.09.2020

Popis projektu

3. literárno-spoločenské podujatie v rámci projektu Záhorské túry do literatúry. Uskutoční sa 30. septembra 2020 o 17.00 h v Záhorskej knižnici v Senici.

Stretnutie s Milanom Richterom, básnikom, dramatikom, prekladateľom, esejistom a vydavateľom, ktorý prežil detstvo v Uníne. Na besede bude predstavená i jeho posledná kniha Storočie, kruté stoočie. S touto básnickou zbierkou sa stal tohtoročným laureátom Ceny slovenského centra PEN. Tematicky bude stretnutie plné milého storočia, storočia ťažkých a tragických udalostí, ktoré z básnika vyformovali presvedčeného humanistu.


Názov prímateľa
Záhorská knižnica

Celkový rozpočet:
3 685,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €