Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Účasť orchestra Fats Jazz Band na zahraničných festivaloch

Krátky opis
Swingový orchester Fats Jazz Band odohrá tri koncerty na jednom z najväčších a najstarších festivalov v Európe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Riverboat Jazz Festival

Miesto konania
Dánsko

Termín konania
27.06.2018 - 01.07.2018

Popis projektu

Od roku 1966, kedy sa Riverboat Jazz Festival začal ako festival na troch malých člnoch s cestujúcimi, ktorí sa plavili 2 hodiny po rieke Gudenåenm, sa festival rozrástol do udalosti, ktorá poskytuje plnosť ponuky ako z hľadiska kvality i kvantity. Od konca osemdesiatych rokov minulého storočia, kedy festival získal medzinárodnú atmosféru, sa stal jedným z najväčších jazzových festivalov pre klasický jazz v severnej Európe. Viac ako 70 orchestrov / sólistov vystupuje pre približne 50 000 jazzových fanúšikov počas 5 dní trvania festivalu. Hudobný profil Riverboat Jazz Festival je stále zameraný na klasický jazz, ako je New Orleans, dixieland, hot jazz, swing a mainstream, avšak v posledných rokoch dávame priestor aj mladším jazzovým žánrom a mladým talentom. Tri veľké stany každý pre 1000 až 1500 ľudí, mnoho reštaurácií a barov v meste, ulice a zákutia odrážajú priam infekčnosť jazzu - a väčšina z nich je zadarmo!

Orchester Fats Jazz Band odohrá na festivale tri koncerty:
Štvrtok 28.6.2018 o 20.00 Kedelhuset- tanečný večer
Piatok 29.6.2018 o 13.00 Havnen, stan - koncert
Sobota 30.6.2018 o 16.15 Torvet, stan - koncert

Na programe koncertov okrem amerických šlágrov rokov 20-tych až 40-tych odznejú aj slovenské tangá a foxtroty či české piesne swingovej éry.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Via informácií nájdete tu: http://www.riverboat.dk/da

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
9 920,00 €

Výška podpory:
2 450,00 €