Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prvé lásky

Krátky opis
Dobrý deň, v rámci propagácie projektu Prvé lásky som na sociálnych sieťach: Instagram a Facebook zverejnila úryvok z rukopisu o jednej z hlavných postáv: Nora https://www.instagram.com/p/CFR6vSPA4Rs/
Fotogaléria
Názov podujatia
Zverejnenie úryvku na sociálnych sieťach

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.09.2020 - 30.09.2021

Popis projektu

Propagácia projektu Prvé lásky


Úryvok uverejnený na Instagrame:

 

Ahojte! V hlasovaní zvíťazila Nora... tak nech sa páči, dnešný úryvok je o nej (Nelám mi srdce) 

PS: Úryvky o Sofii a Marošovi zverejním tiež... už čoskoro. 

Pekný víkend!

 

Hodím sa teatrálne o posteľ, nádobky a plechovky zaštrngocú, ale ani jedna nepadne na zem. Niečo ma tlačí do rebier, ale kašľať na to. Oveľa viac vecí ma tlačí na duši. Pozriem sa na strop, lebo to je niekedy jediné východisko. Dívať sa dohora. V kútoch je plesnivý. Vytvára obrazce, v ktorých hľadám zvieratá, ľudí, niekedy celé príbehy. Často premýšľam, že by bolo zdravšie byť doma než v ozdravovni. Hľadieť na svoj strop s vedomím, že môžem kedykoľvek vyjsť do záhrady a vnímať biele chumáče na oblohe a hľadať tam zajačiky a lietajúce psy, aj keby visel na chladničke zoznam povinností napísaných maminou rukou. A potom si spomeniem, ako často som z domu utekala k tete Soni. Ukrývala som sa na strome a hrala sa na vtáčika. Ten klamlivý pocit slobody bol zničujúci. Život so zastrihnutými krídelkami je ťažký. Som pre našich nepoužiteľná na skutočný život – ich život – ich príkazy – ich zákazy. A ani ako okrasa nestojím za veľa.

Schmatnem telefón a hľadám v ňom správu od akčného chlapca.

Zasa nič! Čo som si myslela?

Čakám, že mi napíše takmer Bowieho slovami: Som šťastný a dúfam, že ty tiež. Všetko, čo potrebujeme, je láska. A potom si uvedomím, že on taký nie je. Vie zo seba všetko vyspievať, lebo to je jeho akceptovateľná forma komunikácie, ale povedať, či napísať by mi to nedokázal. Viem, že niečo s ním nie je v poriadku. To sú tie špinavé detaily lásky, o ktorých nemám poňatia. To jačanie ničoho ma zabíja. Žiť na planéte zamilovanosti je šialene ťažké ale úžasné zároveň. Svet je plný paradoxov.

 

Písanie rukopisu z verejných zdrojov finančne podporil formou štipendia Fond na podporu umenia. Foto: internet  

 

Názov prímateľa
Kristína Ježovičová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
4 052,00 €