Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Kytica viazaná zo slov
dňa 28.1.2016 o 16.30 hod.
Úspešné pokračovanie literárnych soiré, tentokrát s hosťom večera:
PhDr. Juraj Chovan – Rehák, CSc., literárny historik, prekladateľ, šéfredaktor a publicista
Spoluhosť:
Peter Mišák, básnik, spisovateľ, redaktor, publicista
Juraj Chovan-Rehák (3. január 1931) je slovenský pedagóg, redaktor, literárny historik. Absolvent gymnázia v Ružomberku a Levoči, po skončení štúdia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave pracoval ako učiteľ v Trnave a v Ružomberku. Viac ako tri desaťročia bol pracovníkom Matice slovenskej v Martine, kde rozvinul svoju vedeckú a publikačnú činnosť. Literárnu históriu obohatil o viaceré významné zistenia z problematiky slovenského národného obrodenia, osobitne sa zaslúžil o rozvoj literárneho múzejníctva, je laureátom Ceny Andreja Kmeťa a nositeľom vyznamenania rezortu Ministerstva kultúry SR. Popri početných štúdiách a príspevkoch v odborných periodikách a zborníkoch je zostavovateľom viacerých popularizačných prác a pamätníc slovenských národovcov: Pamätnice z osláv narodenia Jána Hollého (1985), Pamätnice Antona Bernoláka(1992); na vydanie pripravil jazykové diela Jozefa Škultétyho. Inicioval prípravu zborníka Dr. Jozef Ciekera (2000), bývalého slovenského diplomata a dlhoročného exilového pracovníka. V publikácii Kresťanské korene Slovenska (2002) demonštruje oprávnenosť hovoriť na tému kresťanských koreňov Slovenska. Z ruštiny preložil Zápisky z Puškinovho domu. Je spoluautorom expozície Literárneho múzea A. S. Puškina v Brodzanoch, expozície Pamätníka slovenskej literatúry SNK v Martine, vypracoval scenár Pamätnej izby J. Hollého na Dobrej Vode. V deväťdesiatych rokoch pôsobil ako šéfredaktor Katolíckych novín, zaslúžil sa aj o obnovu vydávania časopisu Verbum. Stretnutie v knižnici sa uskutočnilo pri príležitosti životného jubilea autora.
Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.
Mestská knižnica Ružomberok
Celkový rozpočet:
1 600,00 €
Výška podpory:
1 500,00 €