Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čriepky troch dní

Krátky opis
Divadelné predstavenie
Fotogaléria
Názov podujatia
Čriepky troch dní

Miesto konania / kraj
Dolné Plachtince / Veľký Krtíš

Termín konania
21.09.2020

Popis projektu

Divadelné predstavenie prezentuje spoločenské dianie zo života obyvateľov regiónu Hont v období 2. sv. vojny. Divadelná hra Čriepky troch dní vychádza z bohatých kultúrnych a etnologických vedomostí jej autora Juraja Matiaša. Dramatická tvorba zachytáva historické, etnologické, kultúrne, spoločenské momenty vianočného "času" zo života obyčajných ľudí vo vyššie uvedenom období. Príbeh divadelnej hry čerpá námety zo skutočného života ľudí, rodín s humornými zápletkami, ale často aj so smutným a pravdivým rozuzlením. Hra je napísaná v Plachtinskom a Príbelskom nárečí.Názov prímateľa
DIVADLO ŠTEFANA KVIETIKA

Celkový rozpočet:
2 125,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €