Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dlhý, široký a bystrozraký

Krátky opis
Projekt nového predstavenia Divadelnej agentúry Žihadlo - Dlhý,Široký a Bystrozraký je nová rozprávka v repertoári divadelnej agentúry Žihadlo. Rozprávka o tom, ako traja výnimoční kamaráti Dlhý, Široký a Bystrozraký pomohli kráľovičovi Matejovi získať nevestu princeznú Krasomilu. Deti sa hravou formou zoznámia s tradičnou ľudovou rozprávkou, ktorú im prerozpráva fotograf - Róbert Fógotraf.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dlhý, široký, bystrozraký - Premiera

Miesto konania / kraj
Malacky / Malacky

Termín konania
20.09.2020

Popis projektu

Projekt nového predstavenia Divadelnej agentúry Žihadlo - Dlhý,Široký a Bystrozraký je nová rozprávka v repertoári divadelnej agentúry Žihadlo. Rozprávka o tom, ako traja výnimoční kamaráti Dlhý, Široký a Bystrozraký pomohli kráľovičovi Matejovi získať nevestu princeznú Krasomilu. Deti sa hravou formou zoznámia s tradičnou ľudovou rozprávkou, ktorú im prerozpráva fotograf - Róbert Fógotraf.  Rozprávka hravou formou zoznámi deti so životom na zámku aj v podzámči, naučí ich rozlišovať dobro od zla, pravdu od lži. Takisto ich vovedie do čara umenia fotografie. V rozprávke budú vystupovať bábky i živé postavy.. Rozprávka bude poučná i interaktívna, veselá s množstvom pesničiek, hudobných nástrojov, ale najmä detskej radosti.

Scenár, réžia : Vladimír Zetek

scénografia : František Lipták

hudobná spolupráca :  Alex.Zetková

výroba scény : Peter Kostroň

hrá: Vlado Zetek

Premiéra: 20.9.2020 o 17.00 - v kd /kine/ Malacky


Názov prímateľa
Vladimír Zetek - divadelná agentúra Žihadlo

Celkový rozpočet:
5 400,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €