Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2020

Krátky opis
Autorská výstava výtvarných diel a fotografií „Verner Scheibenreif – výber z tvorby“ je v poradí ôsmou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2020 v priestoroch Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 1.poschodí.
Fotogaléria
Názov podujatia
KreaTiviTa 2020: „Verner Scheibenreif – výber z tvorby“

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
30.09.2020 - 15.12.2020

Popis projektu

Autorská výstava výtvarných diel a fotografií  „Verner Scheibenreif – výber z tvorby“  je v poradí ôsmou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2020 v priestoroch Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 1.poschodí.

Verner Scheibenreif sa venuje voľnej maľbe a fotografovaniu. Žije a tvorí v Hlohovci.   Maliarsku tvorbu pána Scheibenreifa charakterizuje kompozičný princíp na geometrickom základe. Obrazy smerujú k poeticky cíteným geometrickým konštrukciám, kde sa farba  stáva médiom, ktoré vyviera z bohatých štruktúr vedomia a podvedomia. Jeho obrazy ťažia z kontrastu lyrickej a industriálnej abstrakcie a ponúkajú tak široké možnosti interpretácie.

Svojou fotografickou tvorbou  sa  naopak snaží sprostredkovať divákovi záznam konkrétnych dejov,  pocitov, mikropríbehov ľudí a vecí, ktoré sú  pretlmočené špecifickou poetikou všedného okamžiku.

Od roku 2013 je členom Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €