Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Štúdium a výroba podpolianskych mužských odevných súčastí z kože a kožušín

Krátky opis
Projekt je zameraný na štúdium a výrobu replík mužských odevných súčastí z kože a kožušín, z rôznych lokalít regiónu Podpoľanie. Na výrobe odevných súčastí participovali spoločne viacerí remeselníci, menovite Dominik Jurčo a Jozef Kučera.
Fotogaléria
Názov podujatia
Traja kamaráti

Miesto konania / kraj
Hriňová / Detva

Termín konania
18.09.2020

Popis projektu

Verejná prezentácia výskumnej a výrobnej činnosti remeselníkov Lukáša Jurča, Dominika Jurča a Jozefa Kučeru. Prezentácia sa uskutoční v autentickom prostredí hriňovských lazov  - v lokalite Štoliansko za účasti laickej i odbornej verejnosti. Verejná prezentácia bude sprevádzaná odborným výkladom a diskusiou o problematike výskumu a výroby podpolianskych odevných súčastí. Verejná prezentácia znamená i faktické ukončenie projektu, na ktorom uvedení remeselníci počas doby realizácie projektu pracovali.

Názov prímateľa
Lukáš Jurčo

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €