Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Činnosť Nového divadla v jubilejnej 5 sezóne po globálnej pandémii

Krátky opis
Vznik inscenácie a činnosť Nového divadla z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Činnosť Nového divadla podporilo Mesto Nitra. Predstavenie sa uskutoční v rámci sprievodného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra - Územie Ěto v sekcii Festival deťom. Priatelia, príďte sa presvedčiť, že Kocúr v čižmách nie je len príbeh pre deti. Neobanujete!
Fotogaléria
Názov podujatia
Kocúr v čižmách na Svätoplukovom námestí

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
26.09.2020

Popis projektu
Vznik inscenácie a činnosť Nového divadla z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Činnosť Nového divadla podporilo Mesto Nitra.
Predstavenie sa uskutoční v rámci sprievodného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra - Územie Ěto v sekcii Festival deťom.
Priatelia, príďte sa presvedčiť, že Kocúr v čižmách nie je len príbeh pre deti. Neobanujete!
Inscenácia je o tom, že nie je všetko striebro, čo sa blyští, o tom, že karma je zdarma a o tom, že dobro nakoniec cti netratí. A ešte o tom, že Kočner a Kocúr nie sú len príbuzné mená....

Réžia a koncept inscenácie: Šimon Spišák
Dramaturgia a koncept inscenácie: Veronika Gabčíková
Scéna, kostýmy a bábky : Dáša Krištofovičová
Text: Šimon Spišák a kolektív
Hrajú:
Kocúr v čižmách : Agáta Spišáková
Janko, zajac, sedliak : Ľuba Dušaničová alebo Miloš Kusenda
Diabol, brat Ferko, brat Jožko, princezná, kráľ, zajac, holubica, mačací gang,, obor atď.: Lucia Korená
Technická spolupráca : Jozef Puškár, Jakub Jánsky
Propagačné materiály : Peter Jánsky
Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
71 800,00 €

Výška podpory:
33 000,00 €