Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Činnosť Nového divadla v jubilejnej 5 sezóne po globálnej pandémii

Krátky opis
Vznik inscenácie a činnosť Nového divadla z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Činnosť Nového divadla podporilo mesto Nitra. Predstavenie je organizované v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva F. Kafka Proces réžia: Šimon Spišák
Fotogaléria
Názov podujatia
Proces v synagóge

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
17.09.2020

Popis projektu
Vznik inscenácie a činnosť Nového divadla z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Činnosť Nového divadla podporilo mesto Nitra.
Predstavenie je organizované v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva
F. Kafka Proces
réžia: Šimon Spišák
Ká: „Čo sú to za ľudia? O čom to hovoria? K akému úradu patria? Ká predsa žije v právnom štáte, všade vládne pokoj, všetky zákony platia, kto sa teda opováži prepadnúť ho v jeho byte? Možno je to žart. Áno, je to žart ktorým si jeho kolegovia z banky urobili z neho z neznámych príčin posmech alebo možno preto, že dnes má tridsiate narodeniny. Možno by sa mal zasmiať tým strážnikom do tváre a oni by sa smiali spolu s ním. Ale neurobil to. Pre istotu....“
Absurdno-satirická inscenácia na motívy románu Franza Kafku z roku 1914. Človek na neznámom mieste, v zajatí „nečitateľnej“ inštitúcie, bez prezumpcie neviny, súkromia a pravidiel. Spoločenský i osobný pranier a nakoniec zaručený ortieľ... "
Mrazivo aktuálny príbeh ?
dramaturgia: Veronika Gabčíková
scéna: Karel Czech
hrajú: Miloš Kusenda, Ľuba Dušaničová, Lucia Korená, Agáta Spišáková
Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
71 800,00 €

Výška podpory:
33 000,00 €