Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Výroba zvonov tradičnou stredovekou technológiou

Krátky opis
V Dome tradičnej kultúry Gemera sa uskutoční prednáška na tému zvonolejárskeho remesla kde sa poslucháč bude mať možnosť dozvedieť o histórii zvonolejárstva, rôznych skoro zabudnutých postupoch výroby a tajomstvách tohto remesla. Prednáška sa zrealizuje v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska č. 8, Rožňava) 16. septembra 2020 o 16.30 h.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prezentácia zvonolejárskeho remesla

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
16.09.2020

Popis projektu


Prednáška s prezentáciou výrobkov sú výstupmi projektu „ Odlievanie zvonov tradičnou stredovekou technológiou“. Realizáciu projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Prednáška sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska č. 8, Rožňava) 16. septembra 2020 o 16.30 h.

Podujatie bude propagované na webových stránkach a sociálnych sieťach:

https://www.odlievaniezvonov.sk/

class="MsoNormal">

https://www.odlievaniezvonov.sk/

class="MsoNormal">

https://www.odlievaniezvonov.sk/

class="MsoNormal">

Text k podujatiu: Róbert Slíž, člen Remeselníckeho inkubátora v Rožňave a člen Združenia Gemerských remeselníkov v Krásnohorskej Dlhej Lúke, s cieľom zachovania tradícií, využitia tradičných technologických postupov výroby a odlievania zvonov rámci projektu „Odlievanie zvonov tradičnou stredovekou technológiou“ realizoval výskumnú činnosť. Na základe získaných informácii a skúseností z terénneho výskumu, pokusov a možnosti stáže v zahraničnej zvonolejárskej dielni majstra Abela Portillu v Španielsku vytvoril výrobky – zvony, pri ktorých výrobe boli aplikované nadobudnuté poznatky, ktoré odprezentuje na prednáške v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska č. 8, Rožňava) 16. septembra 2020 o 16.30 h.

Realizáciu projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Všetkých srdečne pozývame!

Zároveň žiadame o dodržanie aktuálne platných opatrení slúžiacich na prevenciu šírenia COVID-19.


Info: Róbert Slíž, robertsliz.jr@gmail.com, +421 911 555 339

Názov prímateľa
Róbert Slíž

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €