Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II.

Krátky opis
Výuka orientácie na oblohe bez ďalekohľadu v oblasti bez svetelného smogu
Fotogaléria
Názov podujatia
Večery s astronómiou - Hviezdy potrebujú tmu

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
11.09.2020

Popis projektu

Dňa 11. septembra 2020 v čase od 20:15 do 21:45 pod vedením Ing. Juraja Pecháča, člena Slovenského zväzu astronómov, si budeme ukazovať a tak spoznávať voľným okom viditeľné súhvezdia a hviezdy (za dodržiavania vtedy platných hygienických predpisov). Stretneme sa pár minút pred 20.15 v Nitre, na začiatku poľnej cesty nad križovatkou ulíc Kmeťova a Golianova, miesto stretnutia bude označené vlajkou Hvezdáreň v Nitre. Odtiaľ pôjdeme cca 430 m po poľnej ceste do oblasti s menším svetelným smogom. V prípade nepriaznivého počasia (dážď, celá obloha zastrená mrakmi) sa pozorovanie, žiaľ, konať nemôže. Vstupné sa nevyberá, netreba sa nahlásiť vopred, môžete si priniesť deku, na ktorú si ľahnete, aby vás nebolel pri pozorovaní krk J alebo rybársku stoličku...

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 965,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €