Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne potulky Hlohovcom 4. Putovanie zaujímavými miestami Hlohovca, ktoré vstúpili do básní a románov.

Krátky opis
Literárne potulky prezentujú literárne a kultúrne bohatstvo mesta Hlohovec prostredníctvom čítania textov umeleckej literatúry na miestach, ktorých sa texty týkajú. V kultúrnom kalendári Hlohovca má projekt pevné miesto, pomáhame ním popularizovať históriu mesta, literárne bohatstvo regiónu, propagujeme aktívne čítanie. Prínosom je účasť študentov i pedagógov, ktorí získané poznatky využívajú na hodinách literárnej výchovy, dejepisu a občianskej výchovy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne potulky Hlohovcom 4.

Miesto konania / kraj
Hlohovec / Hlohovec

Termín konania
19.09.2020

Popis projektu

19. septembra 2020 o 9.00 vyštartujeme z vyhliadky Šianec na štvrtú trasu Literárnymi potulkami Hlohovcom. Tento rok

čaká účastníkov opäť iná trasa, opäť nové miesta, noví autori a nové literárne diela so vzťahom k Hlohovcu:

9.00 Vyhliadka Šianec – zapozeráme sa do diaľok a azda zachytíme ozvenu velikána, ktorý sa tak nečakane zapísal do skrytých dejín nášho mesta;

10.00 Kaplnka Nanebovzatia Panny Márie na hlohovskom zámku – spomenieme si na známeho františkána, ktorý si brúsil ešte ako chlapec miništrantské kolienka v kaplnke na zámku.

10.50 Pamätník Jána Hollého na Podzámskej ulici – spoločne s najvýznamnejším bernolákovským básnikom vyjadríme rešpekt pred hrozbou z vážskych povodní.

11.40 Hrobka Erdődyovcov na cintoríne – na nevšednej návšteve u samozvaného kráľa sa dozvieme, ako sa túžba po bohémskej slobode spriatelila s povinnosťami šľachtickej krvi.

12.30  Kino Úsmev – s dobrou poéziou úzko súvisí aj dobrá hudba – dokladom toho bude pripomienka na zlatých slávikov, ktorí nielen spievali, ale pred vyše pol storočím Hlohovcu venovali pekné básne.

13.30 Kvadrum františkánskeho kláštora – obujeme si tulácke topánky českého mladíka, anarchistu  a spisovateľa, aby sme sa spoločne mohli zabaviť na humorných kresbách neduhov spoločnosti.,

14.00 Park pred františkánskym kláštorom – uvedieme vyše dvestostranovú publikáciu Čítanka literárnych potuliek Hlohovcom so všetkými textami, ktoré za štyri roky na podujatí odzneli a bohatým obrazovým a dokumentačným materiálom.

Na záver malý kvíz s hodnotnými knižnými cenami a piknik. 

Pripomíname, že uvedené časy jednotlivých zastávok sú orientačné. Nezabudnite si pevnú obuv, dobrú náladu a chuť počúvať zaujímavé príbehy z ulíc a dvorov nášho mesta, zaznačené umeleckým slovom. Všetci ste srdečne vítaní a tešíme sa na vašu účasť.


Názov prímateľa
EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC

Celkový rozpočet:
2 100,00 €

Výška podpory:
1 650,00 €