Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2018

Krátky opis
Workshop slam poetry 18:00 Slam poetry 19.30 Koncert Samčo, brat dážďoviek 21.30
Fotogaléria
Názov podujatia
Slam poetry / + workshop / & Samčo, brat dážďoviek

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
17.02.2018

Popis projektu

Workshop slam poetry 18:00 
Slam poetry 19.30 
Koncert Samčo, brat dážďoviek 21.30

Caledon (CZ): Finalista Majstrovstiev Českej Republiky 2017 a jeden z najviditeľnejších predstaviteľov mladej generácie. Jeho texty plné odkazov na popkultúru a súčasnú nielen politickú situáciu sú tragikomickými komentármi doby.

Franky (CZ): Predstaviteľka Olomouckej slamovej školy je jedna z mála českých protagonistov, ktorý uprednostňujú vyzretú poetiku pred lacnou expresiou. Jej básne sú bravúrnym príkladom hranice medzi slamom a klasickou poéziou.

Samčo brat dážďoviek (SK): Či už ako súčasť Pentagramčeku, vo svojej sólovej kariére alebo na slamovom pódiu je Samčo prvotriednou ukážkou zvládnutia textárskej práce a improvizácie. Undergroundový žáner, expresívne texty s hlbším významom a drsný humor sú zárukou silného zážitku.

Tomáš Straka (SK): Básnik, prozaik a slamer z Košíc. Jeho rytmické texty sa točia vždy okolo smrti, lásky, sexu a politiky. Spolu s Luciou Ernekovou znovu objavil slamový žáner pre Slovensko a snaží sa tak šíriť poéziu pre čo možno najväčší počet uší.

Samčo, brat dážďoviek / brno+varovec /. Popmusic pre mačky, príbehy zo života vo vlastnom svete, šedá zóna medzi koncertom, performanciou a slampoetry, veselý bordel a temné odrhovačky. hlas, gitara, plyšáky a zvuky prírody.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fsamcobratdazdoviek.bandcamp.com%2F&h=ATPKa0NQkhzbF3_QLiexN4_Coi3PLeE0ffEv6UqAXHZaaQhVwnxpCQvYLvWCSVWOx1tQmI-lwkkO_ksBvld-fFlzkyNUixX-8JougIKapK6LIoXhXbvJwfv50u8boHqaZq59SuJnjmCKvLdu5-UWItVHk6WujGpHt7Vq4SumesE&s=1" style="color: rgb(54, 88, 153); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fsamcobratdazdoviek.bandcamp.com%2F&h=ATPKa0NQkhzbF3_QLiexN4_Coi3PLeE0ffEv6UqAXHZaaQhVwnxpCQvYLvWCSVWOx1tQmI-lwkkO_ksBvld-fFlzkyNUixX-8JougIKapK6LIoXhXbvJwfv50u8boHqaZq59SuJnjmCKvLdu5-UWItVHk6WujGpHt7Vq4SumesE&s=1"

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
43 900,00 €

Výška podpory:
36 000,00 €