Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poklady z kraja Jánošíka - uvedenie nového hudobno-tanečného programu

Krátky opis
Pozývame Vás na uvedenie hudobno-folklóristického predstavenia "Poklady z kraja Jánošíka" Ide o scénické spracovanie prvkov tradičnej kultúry Terchovskej doliny ocenených zápisom do UNESCO formou vokálno-inštrumentálneho a hudobno-tanečného diela so sprievodným slovom. V rámci jedného programu bude predstavená tradičná ľudová hudba, spev a tanec v jej pôvodnom obsahu, či formách a zároveň aj autorský pohľad súčasných domácich interpretov prostredníctvom rôzneho stupňa štylizácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poklady z kraja Jánošíka

Miesto konania / kraj
Hlboké nad Váhom / Bytča

Termín konania
15.09.2020

Popis projektu

Pozývame Vás na uvedenie hudobno-folklóristického predstavenia "Poklady z kraja Jánošíka". Ide o scénické spracovanie prvkov tradičnej kultúry Terchovskej doliny ocenených zápisom do UNESCO formou vokálno-inštrumentálneho a hudobno-tanečného diela so sprievodným slovom. V rámci jedného programu bude predstavená tradičná ľudová hudba, spev a tanec v jej pôvodnom obsahu, či formách a zároveň aj autorský pohľad súčasných domácich interpretov prostredníctvom rôzneho stupňa štylizácie.

Scénický program obsahuje rôzne vokálno-inštrumentálne výstupy, choreografie a sprievodné slovo, tematika reflektuje dominantné motívy horského folklóru ako pastierstvo, zbojníctvo, láska, balady, vzťahy, ťažký život v minulosti, ale aj írečitý temperament a vtip. Zaznie archaický aj novodobý inštrumentár, viachlasné spevy, a pôvodné a štylizované choreografické predvedenia tanca. Vďaka priamočiarej poetike autentických ľudových prejavov, ale aj citlivej umeleckej štylizácii je program určený pre širokú verejnosť.

Názov prímateľa
Nebeská muzika

Celkový rozpočet:
16 900,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €