Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Revitalizácia tradičného tkáčstva, príprava odevov pre najmladšiu generáciu a prezentácia v regióne.

Krátky opis
Autorská výstava "Od ľanu po plátno" je v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre spojená s prezentáciou výstupov projektu. Ukážka celého postupu ručného spracovania ľanu od jeho zasiatia, všetkých nástrojov na postupné spracovanie, až po prenesenie ľanového vlákna do hotových výrobkov. Prezentácia je doplnená o prednášky pre verejnosť. Otvorenie výstavy bude spojené s prehliadkou kolekcie "Kokavšánky v tkanom šate".
Fotogaléria
Názov podujatia
Od ľanu po plátno

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
09.09.2020 - 16.10.2020

Popis projektu

Postup tradičného spracovania ľanu od jeho zasiatia až po hotové výrobky je názorne ukázaný v autorskej výstave "Od ľanu po plátno". Výstava je spojená s prezentáciou postupov na základe vlastných skúseností s pestovaním ľanu. Nadčasová kolekcia detských modelov "Kokavšánky v tkanom šate" je výsledkom projektu "Revitalizácia tradičného tkáčstva, príprava odevov pre najmladšiu generáciu a prezentácia v regione".

Názov prímateľa
Ľubomíra Žilková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €