Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II.

Krátky opis
Otvorenie výstavy tradičných predmetov používaných pri spracovaní ľanu a hotových výrobkov OD ĽANU PO PLÁTNO, ktorej autorkou je Ľubomíra Žilková z Kokavy nad Rimavicou. Súčasťou výstavy bude módna prehliadka hotových výrobkov, prednáška a ukážky celej postupnosti, ako sa malé ľanové semiačko dostane po zasiati, spracovaní na kúdeľ, prenesení na krosná, až do hotového výrobku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Od ľanu po plátno

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
08.09.2020 - 16.10.2020

Popis projektu

Srdečne Vás pozývame 8. septembra 2020 o 17.00 do Krajského osvetového strediska v Nitre na otvorenie výstavy tradičných predmetov používaných pri spracovaní ľanu a hotových výrobkov OD ĽANU PO PLÁTNO, ktorej autorkou je Ľubomíra Žilková z Kokavy nad Rimavicou. Súčasťou výstavy bude módna prehliadka hotových výrobkov, prednáška a ukážky celej postupnosti, ako sa malé ľanové semiačko dostane po zasiati, spracovaní na kúdeľ, prenesení na krosná, až do hotového výrobku.

V dňoch 7. a 8.9.2020 sa v doobedných hodinách uskutoční 6 komentovaných prehliadok s autorkou výstavy pre organizované skupiny.

Výstava je súčasťou aktivity K PRAMEŇOM TRADÍCIÍ, časť projektu Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 965,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €