Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

(Red)akčné soboty / Semináre redakcie literárneho prekladu pre prekladateľov a redaktorov

Krátky opis
DoSlov Vás pozýva na (Red)akčné soboty, osem vzdelávacích podujatí zameraných na redakciu literárneho prekladu. Cieľom je obnoviť niekdajšiu tradíciu osobnej spolupráce medzi prekladateľom a redaktorom na tvorbe textu literárneho prekladu a prispieť k celoživotnému vzdelávaniu profesionálov v tejto oblasti. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://www.doslov.sk/redakcne-soboty/
Fotogaléria
Názov podujatia
Redakcia 2020

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
12.09.2020

Popis projektu
Čo by sa malo udiať s prekladom knihy, kým odíde do tlače? Aké kompetencie majú editor, štylistický redaktor a jazykový redaktor? Do akej miery je potrebná ich komunikácia s prekladateľom? Aká je budúcnosť redaktorskej profesie a ako by mala vyzerať príprava novej generácie literárnych redaktorov?
Odpovede na tieto otázky budeme hľadať počas Bratislavského knižného festivalu v diskusii s Evou Mládekovou, Igorom Hochelom a Tatianou Búbelovou, ktorou zahájime sériu vzdelávacích podujatí pre literárnych redaktorov a prekladateľov „Redakčné soboty“. https://www.doslov.sk/redakcne-soboty/ style="cursor: pointer; outline-color: initial; outline-width: initial; list-style: none; border-style: initial; border-color: initial; touch-action: manipulation; text-align: inherit; -webkit-tap-highlight-color: transparent;">
Názov prímateľa
o.z.DoSlov

Celkový rozpočet:
8 000,00 €

Výška podpory:
6 800,00 €