Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2020

Krátky opis
Výstava tradičných drevených marionet a drevených plastík je v poradí šiestou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2020 v priestoroch Domu hudby M. Schneidera Trnavského. Autorkou drevených bábok – marionet je výtvarníčka Jana Pilátová a drevené plastiky pochádzajú z ateliéru výtvarníka Ivana Slezáka.
Fotogaléria
Názov podujatia
KreaTiviTa 2020: Výstava tradičných drevených marionet a drevených plastík

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
02.09.2020 - 30.09.2020

Popis projektu

Výstava tradičných drevených marionet a drevených plastík  je v poradí šiestou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2020 v priestoroch Domu hudby M. Schneidera Trnavského. Autorkou drevených bábok – marionet je výtvarníčka Jana Pilátová a drevené plastiky pochádzajú z ateliéru výtvarníka Ivana Slezáka.

Jana Pilátová absolvovala štúdium na ŠUP v Bratislave odbor drevorezba u prof. Šicka. V súčasnosti vyrába drevené bábky – marionety podľa vlastných výtvarných návrhov. Prevádzkuje s manželom rodinné bábkové divadielko Animare Silva. V tvorbe Ivana Slezáka sa  najčastejšie objavujú zobrazenia  éterických,  inšpirujúcich  a ochraňujúcich bytostí, akými sú Anjeli, v jedinečnom a originálnom prevedení.  O tom že sa mu  darí svojou tvorbou  napĺňať ľudské srdcia radosťou ,  svedčí obrovský záujem o jeho prácu a diela nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Jeho diela sú v súkromných zbierkach v Európe, Kórei, USA či Austrálii.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €