Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Trnavská bábkarská šnóra

Krátky opis
Trnavská bábkarská šnóra - súčasťou podujatia je výstava tradičných drevených marionet Jany Pilátovej, ktorá bude sprístupnená v priestoroch Trnavského osvetového strediska v Trnave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Trnavská bábkarská šnóra - výstava tradičných drevených marionet Jany Pilátovej

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
02.09.2020 - 30.09.2020

Popis projektu

v septembrovej časti podujatia ponúkneme výstavu tradičných drevených marionet. Odborný garant podujatia Jana Pilátová sa výrobe bábok, prevažne marionet venuje viac ako dvadsať rokov. Vyrezané bábkové bytosti hlavne z lipového dreva oživujú vo svojom divadle, vo svojich rozprávkach, z ktorými obveseľujú svojich divákov. Cieľom projektu je interpretovať a šíriť tradičné marionetové divadlo v podobe programu bábkového festivalu, výstavou marionet a v divadelnej dielni rozvíjať detskú kreativitu a fantáziu. Interaktívny program deťom ponúkne zážitok vidieť dávať život dreveným postavičkám. Cez bábkové predstavenia deti dostanú ucelený kultúrny zážitok – výtvarný, dramatický a hudobný ako spôsob rozvíjania ich umeleckých schopností. Bábkové divadlo je predprípravou detí, aby v dospelom veku navštevovali divadlo. Vďaka tomuto projektu nahliadneme do diverzity súčasnosti v bábkovom divadle, priblížime deťom tradičné bábkové divadlo v inscenačnom tvare, tvorivú dielňu a výstavu. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Trnavský samosprávny kraj. Všetkých malých i veľkých, ktorým chýba divadlo srdečne pozývame, vstup je voľný, tešíme sa na plný dvor a prajeme krásne umelecké zážitky.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 600,00 €

Výška podpory:
6 500,00 €