Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Strážcovia pravých pokladov storočí - Kováčska vyhňa pod šindľovou strechou

Krátky opis
Návštevníci sa môžu znovu tešiť na ukážku remesla, hotové výrobky a produkty a najmä takmer všetky prace si budú môcť aj vyskúšať v obci Margecany. v Kováčskej dielni dúchanie so starodávnym autentickým dúchadlom, prácu s kladivom na kovadline a vŕtanie so starou vŕtačkou. V šindliarskej dielni zase rúbanie a štiepenie dreva, opracovanie polotovarov na šindľovú strechu a iné pozoruhodné aktivity. Tešíme sa na vás!
Fotogaléria
Názov podujatia
85. VÝROČIE FUTBALU V MARGECANOCH

Miesto konania / kraj
Margecany / Gelnica

Termín konania
29.08.2020

Popis projektu

V malebnej dedine s bohatou históriou a až doposiaľ žijúcim odkazom našich predkov sa predstaví v širšej plejáde remeselníkov aj kováčska vyhňa a šindliarstvo. Návštevníci sa môžu znovu tešiť na ukážku remesla, hotové výrobky a produkty a najmä takmer všetky prace si budú môcť aj vyskúšať: v Kováčskej dielni dúchanie so starodávnym autentickým dúchadlom, prácu s kladivom na kovadline a vŕtanie so starou vŕtačkou. V šindliarskej dielni zase rúbanie a štiepenie dreva, opracovanie polotovarov na šindľovú strechu a iné pozoruhodné aktivity. Tešíme sa na vás!

Názov prímateľa
Michal Keruľ

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €