Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Revitalizácia tradičného tkáčstva, príprava odevov pre najmladšiu generáciu a prezentácia v regióne.

Krátky opis
Miestne kultúrne stredisko v Kokave nad Rimavicou organizuje 23.8.2020 Nedeľné kultúrne popoludnie. Program pozostáva vernisáži výstav a programu na námestí. Súčasťou programu na námestí je aj módna prehliadka kolekcie Kokavšánky v tkanom šate projektu "Revitalizácia tradičného tkáčstva, príprava odevov pre najmladšiu generáciu a propagácia v regióne".
Fotogaléria
Názov podujatia
Nedeľné kultúrne podujatie

Miesto konania / kraj
Kokava nad Rimavicou / Poltár

Termín konania
23.08.2020

Popis projektu

Program kultúrneho podujatia je doplnený o nadčasovú módnu prehliadku kolekcie Kokavšánky v tkanom šate. Kolekcia je výsledkom projektu Revitalizácia tradičného tkáčstva, príprava odevov pre najmladšiu generáciu a propagácia v regióne. Ide o propagáciu formou módnej prehliadky. Modely predvádza najmladšia generácia z Kokavy nad Rimavicou. Predvádzaný odev je ušitý z ručne utkaného materiálu s prepojením ručne pradeného ľanu a tkaných  tradičných ľudových vzorov.

Názov prímateľa
Ľubomíra Žilková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €