Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Denníky Ako (Diaries of How)

Krátky opis
mimoOs & ZDRUHESTRANY – Diaries of Touch: 25. a 26. august 2020 // 1. a 2. premiéra Nové predstavenie slovenského združenia mimoOs v spolupráci s českým kolektívom ZDRUHESTRANY a chorvátskou choroegrafkou Sonjou Pregrad. Obe premiéry sú súčasťou medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest 2020.
Fotogaléria
Názov podujatia
Diaries of Touch: 25. a 26. august 2020

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.08.2020 - 26.08.2020

Popis projektu

KEDY: 25. a 26. august 2020, 20:00
KDE: Nová Cvernovka, telocvičňa

Interpretácia: mimoOs & ZDRUHESTRANY, Lukáš Bobalik, Viktor Černický, Barbora Janáková, Tomáš Janypka, Jazmina Piktorová, Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita

Choreografia: Sonja Pregrad
Svetelný dizajn: Martin Polák
Hudba: Nika Pećarina
Scénografia: Dana Tomečková
Produkcia: mimoOs – Barbora Janáková, ZDRUHESTRANY – Tomáš Janypka
Z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia
Rezidencia: Stanica Žilina-Záriečie
Partneri projektu: Bratislavský samosprávny kraj, Nová Cvernovka, Nu DanceFest

Dotyk je náš základný zmysel. Dotyk je nebezpečný. Dotyk je ohrozený. V procese tvorby sme si písali denníky dotykov po dobu 9 mesiacov, aj počas obdobia pandémie. V jazyku existuje iba málo slov na opísanie dotyku a ešte menej na opísanie toho byť dotknutý, tak sme prišli s tým ako našu skúsenosť popísať a dostať do pohybu. Namiesto toho, že sa na tento obraz dívate, môžete si dovoliť nechať sa zasiahnuť zvnútra, na chvíľu zotrvať v novom spojení s okolím.

Predstavte si skupinu mladých ľudí stojacich okolo vás v telocvični, oblečených v rovnošatách. Telocvičňa je miesto disciplíny. Disciplína vytvára nádherné tvary. Čo ak by sme na našich základných školách trénovali disciplínu citlivosti? Stoja blízko seba, zatiaľ sa nedotýkajú. Spolu vytvoria niečo nevídané. Spievajú ódu na jemnosť.

Názov prímateľa
mimoOs

Celkový rozpočet:
24 850,00 €

Výška podpory:
23 500,00 €