Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne klbko II.

Krátky opis
Zámerom projektu Dielňa pouličného divadla (ďalej DPD) je metodicky a prezentačne podporiť mladú generáciu amatérskych divadelníkov v regióne, a zároveň ju zapojiť do miestneho divadelného diania. Projekt tento raz prenesie divadlo z interiéru do ulíc obce. Účastníci dielne postupne vytvoria sériu živých pozvánok (naživo odohraných na ulici) pre každoročne prebiehajúce Turčianske divadelné dni.
Fotogaléria
Názov podujatia
"Dielňa pouličného divadla"

Miesto konania / kraj
Belá-Dulice / Martin

Termín konania
04.09.2020 - 05.09.2020

Popis projektu

Zámerom projektu Dielňa pouličného divadla (ďalej DPD) je metodicky a prezentačne podporiť mladú generáciu amatérskych divadelníkov v regióne a zároveň ju zapojiť do miestneho divadelného diania. Projekt tento raz prenesie divadlo z interiéru do ulíc obce. Účastníci dielne postupne vytvoria sériu živých pozvánok (naživo odohraných na ulici) pre každoročne prebiehajúce Turčianske divadelné dni.  Turčianske divadelné dni 2020 je regionálne kolo postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých a neprofesionálneho divadla mladých v regióne TURCA. Táto divadelná prehliadka sa bude konať v kultúrnom dome v Belej-Duliciach, v dňoch 4.-5.septembra 2020 v čase od 9:00-18:00.

Živé pozvánky tak poskytnú netradičný, ale veľmi efektívny nástroj propagácie divadelného diania. Výstupy z tvorivých dielní prinesú účastníkom ďalší rozvoj ich kreativity a zručností so zameraním na špecifiká pouličného divadla, ako aj osobný prežitok počas prezentácie.

Názov prímateľa
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Celkový rozpočet:
7 370,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €