Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Živý starovek pod Tatrami - medzinárodný festival starovekej kultúry

Krátky opis
Festival starovekej kultúry prezentuje dobu, umenie, remeslá národov žijúcich na území Slovenska na prelome letopočtov. Rimania, Germáni, Dákovia, Kelti zanechali trvalý odkaz v našich dejinách. Festival prezentuje keltskú hudbu, dobové remeslá, scénické divadlo a ďalšie sprievodné aktivity.
Fotogaléria
Názov podujatia
Živý starovek pod Tatrami

Miesto konania / kraj
Partizánska Ľupča / Liptovský Mikuláš

Termín konania
22.08.2020 - 23.08.2020

Popis projektu

Umelecko-záujmové skupiny pôsobiace spravidla pri významných skanzenoch v Európe na takýchto podujatiach demonštrujú

rôzne aspekty života týchto dávnych civilizácií, ako napr. štýl bývania, dobovú módu, ukážku a ochutnávku dobovej kuchyne,

výrobu tkanín, razenie mincí, stavbu príbytkov, chov zvierat, hudbu, a rôzne druhy remesiel. Súčasťou predstavení býva

scénický program stretu jednotlivých kultúr zakončený pôsobivou rekonštrukciou bojových akcií.

Názov prímateľa
ArcheológiaSK s.r.o.

Celkový rozpočet:
4 900,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €